Doğalgaz

Kullanım kolaylığı olarak diğer yakıtlardan daha avantajlı olan doğalgaz, çevre temizliği, ekonomi ve sağlık açısından da fark yaratır! 

Ücretsiz Keşif

Proje Çizimi 

Tesisatın Uygulanması 

Kontrol

Gaz Açımı 

Kullanım Rahatlığı ve Memnuniyet

ÜCRETSİZ KEŞİF

Evinizin veya iş yerinizin incelenerek, gaz tesisatının (gereken standartlara uygun ve en az maliyetle) geçirileceği yerleri belirleme, fiyatlandırma yapma ve proje için taslak hazırlama aşamasıdır.

Bu işlem için bizi ziyaret edebilir, arayabilirsiniz veya ''Ücretsiz Keşif'' formunu doldurabilirsiniz. 

PROJE ÇİZİMİ

Doğalgaz projeniz çizilerek onaylanması için AKSA gaz şirketine gönderilir. Projenin uygunluğu orada kontrol edilir.

TESİSATIN UYGULANMASI

Bu aşamada tesisat ekibimiz projeyi harfiyen uygular ve doğalgaz tesisatınız 3 ila 4 saatte hazır hale getirilir.

KONTROL

Gazı açabilmemiz için gereken bütün şartların yerine getirilmesi gerekir. Aksa'dan alınan randevu tarihi öncesinde tesisat son kez incelerenerek eksik olup olmadığına bakılır. Eksik varsa giderilir. 

GAZ AÇIMI 

Randevu gününde randevu saatinde evde olmanız gerekmektedir. Aksa yetkilisi ile firma mühendisimiz eş zamanlı olarak evinize gelerek son kontrolleri yaparlar. Aksa yetkilisi onay verirse gaz açılır.

KULLANIM RAHATLIĞI VE MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ

Nasıl Tasarruf Ederim ?

İYİ YALITIM 

Doğalgaz tasarrufu yapmak için öncelikli kriter binadaki ısı kaybının az olmasıdır. Isı kaybını önlemenin yöntemi ise iyi bir mantolama ve izolasyondur. Yüksek verimli bir cihaz almanın yanı sıra binaya yalıtım yaptırmak enerji tüketimini büyük oranda azaltmaktadır. Dış cephe yalıtım işlemi olmadan doğalgazdan tasarruf etmek zordur. Mantolama ve yalıtım işlemi yapılan binalarda doğalgaz faturaları yarı yarıya farklılık göstermektedir.

DOĞRU TESİSAT

Bir diğer önemli sebep ise kombi tesisatının doğru yapılandırılmamış olmasıdır. Eğer evinizdeki radyatörlerin bazıları sıcak, bazıları soğuk ise (Termostatın devreye girdiği durum hariç) doğalgaz tesisatınızda sorun var demektir. Tesisat borularınız uzak mesafelere uzanıyor ve dönüşlere sahipse enerji kaybınız büyük derecede gerçekleşmektedir. Tesisatınızın yeniden yapılandırılması durumunda dirseksiz ve düz hatlı borular tercih edilmelidir. Tercih edilecek kombi, kullanılacak petek sayısına, evin metrekaresine ve cephesine göre belirlenerek seçilmelidir.

SON TEKNOLOJİK CİHAZ

Yoğuşmalı cihazları kullanmak konvasyonel cihazlara göre daha fazla yakıt tasarrufu yapılmasını sağlar. Yoğuşmalı kombiler baca gazı içerisindeki su buharını yoğunluştırarak yani sıvılaştırarak içindeki enerjiyi geri çekerler. Çekilen enerjiyi de tesisatınızda dolaşan ve radyatörlerinize giden suya aktarırlar. Aslında var olan enerjiyi mümkün olan en yüksek oranda geri çeker ve kullanıma  geri dönüştürürler. Yoğuşmalı kombiler ne kadar gidiş suyu düşük sıcaklığıyla çalışırsa o kadar daha verimli çalışırlar.

TERMOSTATİK VANA veya ODA KUMANDASI

Diğer önemli bir tasarruf sağlayıcı ise kumanda kullanımıdır. Kumanda kullanımı yalnızca gerekli miktarda enerji üretimi sağlamada yardımcı olur. Oda kumandası kullanımı ayarlanan oda sıcaklığına yaklaştığında, cihazın kapasitesini kısarak modilasyon yapmasını sağlar. Bu da cihazın dur-kalk yapma sayısını ve yakıt tüketimini azaltır. Dış hava kumandasıyla çalışma durumunda ise cihazın çıkış suyu sıcaklığı dış hava sıcaklığına göre kumanda tarafından bir eğri vasıtasıyla belirlenir ve soğuk havalarda daha yüksek sıcaklıkta, ılık havalarda ise daha düşük sıcaklıkta çıkış suyu sıcaklığıyla çalışılır. Bu da gereken kadar enerji üretimi yani yakıt tasarrufu demektir.

YILLIK BAKIM 

Ayrıca kombinizin düzenli senelik bakımlarını yaptırmakta ısı tasarrufunu sağlamaktadır.

RADYATÖR TEMİZLİĞİ

Zamanla korozyon sonucu radyatörün iç yüzeyi aşınır ve oluşan sıvı-metal karışımı daralan kesitlerde birikerek dolaşımın zorlaşmasına sebep olur. Dolaşım ne kadar hızlı olursa ısınma da o kadar iyi olur. Bu yüzden peteklerin belirli periyotlarda temizletilmesi ısınmayı kolaylaştırır ve tasarruf sağlar.